Festyny

5 Chodzieski Piknik Naukowy

Wrzesień 18, 2019 - 08:23

Motywem przewodnim tegorocznego,  Chodzieskiego Pikniku Naukowego były fale. To właśnie z nimi związane były atrakcje i zadania, jakie czekały w niedzielę na odwiedzających na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Studenci z Wydziału Leśnego UPP przygotowali dla uczestników festynów dwie prelekcje o tematyce fali. W ciekawy świat nietoperzy wprowadził słuchaczy Jan Anuszkiewicz. Opowiedział on o echolokacji tych niezwykłych ssaków. Rafał Borkowski przybliżył świat skanerów laserowych, sposobu ich funkcjonowania i zastosowania w leśnictwie.

Wydział Leśny UPP na Pikniku Przyjaciół Lasu we Wrocławiu

Wrzesień 17, 2019 - 12:26

Przygotowaliśmy dla mieszkańców miasta wiele atrakcji. Można było między innymi dowiedzieć się o niesamowitym świecie owadów, poznać zioła z pobliskich pól i lasów, sprawdzić się w konkursie, ile lat miało to drzewo? Najmłodsi uczestnicy, chętnie wykonywali kartkę pocztową z Ogrodu Dendrologicznego. Choć na stoisku było aż 6 osób, to nie mieliśmy ani chwili przerwy. Mały chłopiec z wypiekami na twarzy, kazał nam przyrzec, że za rok będziemy tu znowu. On będzie na nas czekał.

Studenci Wydziału Leśnego na „Dniu Pszczoły”

Maj 28, 2019 - 08:06
Fot. Rafał Borkowski

Na  wydziałowym stoisku można było dowiedzieć się dużo na temat życia pszczół i zapylaczy, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. Wszystkie informację, przekazywano w formie doskonałej zabawy, którą prowadzili i przygotowali nasi wspaniali edukatorzy: Rafał Borkowski, Karolina Duńska, Ewelina Łangowska, Adam Milczarek, Agnieszka Urbaniak, Filip Wacyk, Olga Wepryk.

Olga Wepryk

Wydział Leśny UPP na „Cietrzewisku”

Maj 20, 2019 - 08:57

Nie zabrakło tam również przedstawicieli Naszego Wydziału w składzie: dr Andrzej Węgiel, Jolanta Węgiel, Adam Milczarek, Marta Waszczur i Agnieszka Urbaniak.

 Uczestniczy mogli zarówno dowiedzieć się jak wygląda oferta naszych studiów, a także obejrzeć wystawę z wyjazdów "Lasy Świata" oraz sprawdzić swoją leśną wiedzę w różnego rodzaju mini konkursach z nagrodami. Całość wydarzenia uświetniły stoiska Lasów Państwowych oraz bardzo interesująca wystawa prezentowana w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin.

Strony

Subskrybuj RSS - Festyny
stat4u