Festyny

5 Chodzieski Piknik Naukowy

Wrzesień 18, 2019 - 08:23

Motywem przewodnim tegorocznego,  Chodzieskiego Pikniku Naukowego były fale. To właśnie z nimi związane były atrakcje i zadania, jakie czekały w niedzielę na odwiedzających na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Studenci z Wydziału Leśnego UPP przygotowali dla uczestników festynów dwie prelekcje o tematyce fali. W ciekawy świat nietoperzy wprowadził słuchaczy Jan Anuszkiewicz. Opowiedział on o echolokacji tych niezwykłych ssaków. Rafał Borkowski przybliżył świat skanerów laserowych, sposobu ich funkcjonowania i zastosowania w leśnictwie.

Wydział Leśny UPP na Pikniku Przyjaciół Lasu we Wrocławiu

Wrzesień 17, 2019 - 12:26

Przygotowaliśmy dla mieszkańców miasta wiele atrakcji. Można było między innymi dowiedzieć się o niesamowitym świecie owadów, poznać zioła z pobliskich pól i lasów, sprawdzić się w konkursie, ile lat miało to drzewo? Najmłodsi uczestnicy, chętnie wykonywali kartkę pocztową z Ogrodu Dendrologicznego. Choć na stoisku było aż 6 osób, to nie mieliśmy ani chwili przerwy. Mały chłopiec z wypiekami na twarzy, kazał nam przyrzec, że za rok będziemy tu znowu. On będzie na nas czekał.

Z drewna. Festiwal doświadczeń

Wrzesień 10, 2019 - 08:37

Studenci: Michał Armata, Kacper Drewniak i Michalina Grabowska wraz z doktorantem Bartłomiejem Naskrentem oraz Panią Jolantą Węgiel przez cały czas chętnie dzielili się wiedzą na tematy związane z drzewami. Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować dopasować szyszki do pędów drzew iglastych (co, wbrew pozorom, nie było takim łatwym zadaniem), sprawdzić znajomość drzew naszych lasów, obejrzeć ich nasiona i owoce. Najmłodsi chętnie tworzyli pocztówki z ususzonymi roślinami zielnymi.

Studenci Wydziału Leśnego na „Dniu Pszczoły”

Maj 28, 2019 - 08:06
Fot. Rafał Borkowski

Na  wydziałowym stoisku można było dowiedzieć się dużo na temat życia pszczół i zapylaczy, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. Wszystkie informację, przekazywano w formie doskonałej zabawy, którą prowadzili i przygotowali nasi wspaniali edukatorzy: Rafał Borkowski, Karolina Duńska, Ewelina Łangowska, Adam Milczarek, Agnieszka Urbaniak, Filip Wacyk, Olga Wepryk.

Olga Wepryk

Strony

Subskrybuj RSS - Festyny
stat4u