Festyny

Wydział Leśny UPP na „Cietrzewisku”

Maj 20, 2019 - 08:57

Nie zabrakło tam również przedstawicieli Naszego Wydziału w składzie: dr Andrzej Węgiel, Jolanta Węgiel, Adam Milczarek, Marta Waszczur i Agnieszka Urbaniak.

 Uczestniczy mogli zarówno dowiedzieć się jak wygląda oferta naszych studiów, a także obejrzeć wystawę z wyjazdów "Lasy Świata" oraz sprawdzić swoją leśną wiedzę w różnego rodzaju mini konkursach z nagrodami. Całość wydarzenia uświetniły stoiska Lasów Państwowych oraz bardzo interesująca wystawa prezentowana w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin.

Piknik Naukowy pod patronatem Wydziału Leśnego UPP

Wrzesień 18, 2018 - 11:07

Festyn  skierowany był do całych rodzin, jednak najwięcej atrakcji czekało na dzieci i młodzież. Można było między innymi zobaczyć eksperymenty przyrodnicze, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, porównać nowoczesny sprzęt używany w leśnictwie ze sprzętem którym posługiwano się w ubiegłym wieku. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć stoiska wydziałowego, które przygotowała Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu. Zapraszamy na fotorelacje z tego wydarzenia.

Jolanta Węgiel

III Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Wrzesień 11, 2018 - 09:43
Fot. W. Stempski

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Filip Głogowski-Kurpisz zastępca dyrektora projektu Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska Eko-Las. Do zawodów przystąpiło 21 operatorów z terenu całej Polski, którzy wystartowali na maszynach marek Rottne oraz John Deere. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska: sędzia główny - dr inż. Krzysztof Polowy oraz sędziowie pomocniczy: dr hab. Włodzimierz Stempski, dr inż. Andrzej Węgiel, Kacper Borowski, mgr inż. Bartłomiej Naskrent, inż.

Wydział Leśny UPP na Dniach Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

Wrzesień 10, 2018 - 09:49

Dr Anna Wierzbicka z doktorantami Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu opowiadali mieszkańcom Warszawy i turystom jak należy chronić się przed kleszczami. Oferta przygotowana przez nasz wydział, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Przez cały dzień wydziałowi edukatorzy odpowiadali na pytania, obali mity, uczyli jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza oraz zachęcali do częstych wizyt w lesie.

 

Więcej o Dniach Ochrony Środowiska

Złoty róg w stolicy - piknik edukacyjny oraz Koncert Muzyki Myśliwskiej w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

Sierpień 30, 2018 - 08:40

Była gra terenowa, w której wzięło udział około 400 dzieci, były zagadki, rozpoznawania gatunków zwierząt łownych, ich tropów oraz prace plastyczne. Nie zabrakło także uśmiechu, wiedzy, zaangażowania i talentu plastycznego naszych studentów, który został wykorzystany między innymi do malowania twarzy dużych i małych miłośników przyrody.

Strony

Subskrybuj RSS - Festyny
stat4u