Nasi studenci na szkoleniu "Edukacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju"

Październik 04, 2018 - 09:16

W dniach 29-30.09.2018r. Sekcja Edukacji Przyrodniczo-Leśnej wzięła udział w szkoleniu z Edukacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych w składzie: Wiktor Naturski, Aleksandra Piasecka, Witold Ciechanowicz, Justyna Haładaj, Barbara Rymaszewska, Anna Wierzbicka. Szkolenie obejmowało łącznie 9 godzin zajęć teoretycznych i warsztatów terenowych.

Członkowie naszej sekcji mieli możliwość poznania nowych metod nauczania. Podczas szkolenia były omawiane Cele Zrównoważonego Rozwoju w kontekście lokalnym oraz globalnym. Studenci dowiedzieli się w jaki sposób dotyczy to nas, ludzi związanych z lasem, i w jaki sposób mamy edukować, aby cele te wprowadzać w życie. Był to dla nas bardzo inspirujący czas i wiemy, że zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystamy w późniejszych działaniach.

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestnictwa w szkoleniu i życzymy wielu edukacyjnych sukcesów.

Olga Wepryk