O dronach w murach naszej uczelni

Listopad 30, 2018 - 10:19

We wtorek 27 listopada 2018 r. o godzinie 19 w sali wykładowej Chemii Rolnej mieliśmy przyjemność gościć Panów Janusza Duszkiewicza, Marcina Millera oraz Tomasza Kochanowskiego z Centralnego Ośrodka Szkolenia Operatorów Dronów na Potrzeby Leśnictwa, Nadleśnictwa Rzepin. Frekwencja dopisała! W spotkaniu uczestniczyli studenci Wydziału Leśnego z wszystkich roczników oraz przedstawiciele kadry akademickiej, blisko 100 osób.

Poruszone zostały kwestie prawne uzyskania świadectwa kwalifikacji VLOS i BVLOS na loty bezzałogowym statkiem powietrznym. Zaprezentowano osprzęt Ośrodka, a także przedstawiono zastosowania „drona” w pracy leśnika i nie tylko. Panowie udostępnili stację z symulatorem lotu oraz sprzęt szkoleniowy, na którym latać uczą się kursanci. Pod koniec spotkania zrobione zostało wspólne zdjęcie oraz krótki film, oczywiście przy użyciu „drona”.

W imieniu sekcji Geomatycznej serdecznie dziękuję za wartościowy wykład, a wszystkim uczestnikom za tak liczne stawienie się. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć dla opiekuna Sekcji, Pana mgr inż. Adriana Kasztelana, dzięki któremu zorganizowano całe spotkanie. Zachęcam również do śledzenia strony Sekcji na Facebooku, na której udostępniane będą wszystkie przyszłe wydarzenia.

Prezes Sekcji Geomatycznej WL UPP

Rafał Borkowski